همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته جهانی دیابت

همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته جهانی دیابت

صبح جمعه ٢١ آبان ماه همزمان با هفته جهانی دیابت همایش پیاده روی خانوادگی با همکاری انجمن خیریه دیابت جنان، سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد، اداره ورزش و جوانان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد از محل میدان امام خمینی (ره)  تا پارک کوهستان برگزار شد. 
سخنرانی آقای  شاپوری مدیر عامل جنان،آقای دکتر عابدی معاونت آموزش و پیشگیری جنان، اجرای طرح پایش سلامت با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان،کارگاه آموزش پیشگیری از دیابت و کنترل قند خون، غرفه های توزیع بسته های اطلاع رسانی غلبه بر دیابت، اجرای چتربال (پاراگلایدر)،جشنواره بادبادک ها ویژه کودکان دیابتی با شعار تغییر در دیابت از بخش های این همایش خانوادگی بود.
« زندگی سالم و دیابت» شعار روز جهانی بهداشت برای سال‌های 2014 تا 2016 تعیین شده است و  بر همین اساس شعار هفته جهانی دیابت نیز "مراقبت از چشم ها در دیابت" با محوریت "تغییر دنیای دیابت" انتخاب شده است.
 هم اکنون در جهان بیش از 400 میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 2035 به بیش از 600 میلیون نفر افزایش ‌‌یابد. درایران نیز بیش از11% جمعیت بالغ را دیابتی‌ها تشکیل می‌دهند که نیمی از آن‌ها از دیابت خود هنوز بی‌اطلاع هستند. 
بنا بر آمار جهانی، تعداد افراد مبتلا به دیابت در دنیا بیش از ۳۴۶ میلیون نفر است و هر ۱۰ ثانیه دو نفر به دیابت مبتلا می‌شوند و هر هشت ثانیه یک نفر در اثر دیابت جان خود را از دست می‌دهد.
براساس آخرین آمارهای سازمان بهداشت جهانی، در سال گذشته پنج میلیون نفردر اثر دیابت فوت کردند. همچنین تا سال ۲۰۴۰ آمار دیابتی‌ها به ۶۴۳ میلیون نفر خواهد رسید. تأسفبارتر اینکه در حالی که آمار مبتلایان به دیابت در سال ۲۰۳۰ در جهان ۴/۴ درصد برآورد می‌شود، این آمار هم اکنون در ایران ۷/۷ درصد است، زیرا در کشورهای توسعه یافته حدود ۹۰ درصد از افراد از دیابت خود آگاه هستند که این آمار در کشور ما حدود ۵۰ درصد است.  
 

 

  

 

دسته بندي مطالب

اوقات شرعی

آمار بازديد

بازدید امروز: 127

بازدید دیروز: 122

مجموع بازدیدها: 519092

درباره ستاد

ستاد هماهنگی خیریه های نجف آباد بمنظور جمع آوری اطلاعات کل مددجویان شهرستان نجف آباد و حومه و ایجاد هماهنگی بین خیریه هایی که در زمینه های مختلف به مددجویان کمک رسانی میکنند راه اندازی شده است.

تماس با ستاد

آدرس ستاد : اصفهان - نجف آباد - خ شریعتی خ دانش روبروی کوی اناری پ 55
تلفن : 42640640 - 42648584 - 031
فکس : 42640640 - 031
سایت : www.najafabad-charity.org
ایمیل : info@najafabad-charity.org